Jste zde

Senzorika

Sledování spotřeby energií moderními způsoby

Cena energie již asi nikdy nebude tak levná jako dříve s ohledem na nutnost omezování využití fosilních paliv. Proto je nutné maximalizovat efektivitu využití každé kWh, Joulu tepla nebo m3 vody či plynu. Prvním krokem k tomu je zejména přesnější monitorování a dostupnější vizualizace spotřeby pomocích moderních technologií.

BD Sensors – snímače tlaku a výšky hladiny vody, kalů a jiných agresivních chemikálií

Od měřících sond, přes elektronické měřicí přístroje až po přesné vyhodnocovací a zobrazovací technologie – to je BD Sensors. Produkty lze využít v mnoha průmyslových odvětvích a to i v prostorách s nebezpečím výbuchu.

Měření vzdálenosti v nanometrech či 2D/3D laserové skenery od Micro Epsilon

Interferometr IMS5400-DS umožňuje absolutní měření s přesností v nanometrech. Robustní snímač a řídicí jednotka v kovovém pouzdru činí interferometr ideálním pro integraci do výrobních linek. Laserové skenery scanCONTROL 30x2 poskytují kalibrovaná 2D profilová data o kvantitě až 5,12 miliony bodů za sekundu.

Kamera s aktivním chlazením zajistí vizuální kontrolu i v extrémních podmínkách

Řídící systémy v těžkém strojírenství jsou často vystaveny extrémním podmínkám namáhání, vibracím, prašnosti, extrémním teplotám. Tomu musí odpovídat i provedení senzorů. Provedení v praxi ukazuje kamerový systém EMG hotCAM.

Stránky