Jste zde

Embedded systémy

Ochrana obvodů, která splňuje bezpečnostní normy IEC a UL

Dříve se k ochraně zařízení a koncového uživatele používaly pojistky a termistory s kladným teplotním koeficientem (PTC). Tato ochrana je v dnešní době nedostatečná, jelikož zařízení potřebují rychlejší reakční dobu a možnost jednoduchého resetovaní. Proto vznikly elektronické ochrany obvodů a na ty se v tomto článku zaměříme.

Jak využít Matter k propojení různých světů v chytré domácnosti

Amazon Alexa, Apple HomeKit a Google Assistant v současnosti fungují každý ve svých vlastních ostrovech automatizace. Totéž v různé míře platí i pro Ethernet, Thread, Insteon, SmartThings, Wi-Fi, Z-Wave a další bezdrátové protokoly IoT. Matter právě slouží k propojení jednotlivých světů chytré domácnosti a je schopna vytvořit jednotnou platformu, i když uvnitř jsou použity různé na první pohled nepropojitelné technologie.

Jak vyvinout kompaktní a efektivní napájení pro FPGA

Napájení FPGA není jednoduchá záležitost, ale je to nejdůležitější část systému. Není výjimkou i zdroj, který musí dodat krátkodobě až 50 A. FPGA se používá k výkonným výpočtů při zpracování videa a obrazu, v lékařských systémech, automobilových a leteckých aplikacích, umělé inteligenci a strojovém učení.

Stránky